Następny Mecz

Ostatni Mecz

niedziela, 18 kwiecień 2021
Sokół Nisko 0 : 2 Lechia Sędziszów Małopolski
15:00

Foto: wisla.krakow.pl


Wychowanek naszego klubu, Adrian Filipek wzmacnia pion sportowy Wisły Kraków. Do tej pory pełnił funkcję koordynatora ds. sportowych w drużynach Akademii U14-U17, a od teraz będzie łącznikiem między Akademią a pierwszą drużyną Białej Gwiazdy. 

Trener Adrian Filipek posiada bogate doświadczenie w pracy z młodymi adeptami futbolu. Filipek będzie czuwał nad głównie nad zarządzaniem pionem sportowym młodzieżowej piłki Akademii oraz nad procesem selekcji wewnętrznej. Powierzono mu również inne zadania, wśród których znalazły się: tworzenie modelu gry, bieżący kontakt z trenerami i z koordynatorami piłki 5,7 oraz 9-osobowej, a także z działem skautingu, z managerem Akademii, z Dyrektorem Sportowym Wisły Kraków SA czy z klubami partnerskimi.

Filipek będzie uczestniczył także w procesie pozyskiwania zawodników dedykowanych drużynom U14-U18, oceniając ich umiejętności i przydatność. Wśród jego obowiązków znalazła się także bieżąca koordynacja projektu Wisła Youth Elite, który niedawno został wdrożony we współpracy szkoleniowców Akademii ze sztabem pierwszego zespołu.

„Jestem łącznikiem trenera Stolarczyka i całego sztabu z piłką młodzieżową. Trener mocno interesuje się młodymi zawodnikami naszego klubu, często o nich pyta - o ich postępy i perspektywy. Prowadzę również treningi indywidualne młodych zawodników z pierwszego zespołu. Chcę im pomóc w samodoskonaleniu swoich umiejętności i nabywaniu kompetencji. W tym momencie mam nieco poszerzone obowiązki i wszystkie młodzieżowe drużyny jedenastoosobowe są pod moją opieką. Czuwam również nad projektem Wisła Youth Elite. Z trenerami Akademii, w tym z koordynatorami Łukaszem Tomczykiem i Geraldem Imiołkiem, udoskonalamy model gry Akademii. Do tej pory udało się opracować kilka wartościowych dokumentów, jak choćby Filozofię Gry. Dokumenty każdorazowo były konsultowane i akceptowane przez trenera Stolarczyka i dyrektora Głowackiego” - mówił trener Adrian Filipek.


Źródło: wisla.krakow.pl

Gratulacje Adrian, życzymy kolejnych sukcesów! smile