Następny Mecz

Ostatni Mecz

niedziela, 18 kwiecień 2021
Sokół Nisko 0 : 2 Lechia Sędziszów Małopolski
15:00


Radomyślanka Radomyśl Wielki - Lechia Sędziszów 0:3 (0:2)

Lesiński (4 min.), Branas (37 min.), Makuch (90+3 min.)

 

Żółte kartki: O.Ćwiczak - Nachyła, Kam.Szydło, R.Szydło

Czerwona kartka: O.Ćwiczak

 

Lechia: 22.Ł.Ćwiczak - 5.Branas, 4.Łagowski, 3.Godek, 6.Tatarski - 20.Al.Czółno (19.Am.Czółno 40'), 10.Salamon (8.Róg 67'), 2.Lesiński (16.Pazdan 85), 7.Potwora (14.Posłuszny 73') - 11.O.Ćwiczak, 9.Smoliński (17.Makuch 46')


Radomyślanka: 12.Batko (1.Kieraś 46') - 6.R.Szydło, 7.Nachyła (13.Kon.Szydło 70'), 8.Halada, 9.Żuchowicz (4.Halada 46'), 10.Sosin (14.Kużdżał 85'), 11.Masłyk, 16.K.Szydło, 17.Guzik, 18.Chmiel (15.Roczniak 65'), 20.Gruszka

 

Sędziowie: Łukasz Kijak, Agnieszka Gałużny, Mateusz Bełczowski (Stalowa Wola)

 

W przedświąteczną sobotę, nasza drużyna rozgrywała mecz w ramach 19. kolejki z Radomyślanką. Gospodarze to czołowa drużyna rozgrywek ligowych i niewygodny dla nas przeciwnik szczególnie w meczach w Radomyślu. Spodziewaliśmy się trudnego i zaciętego boju. Nasz trener Jakub Słomski ciągle szuka optymalnych ustawień i jak zwykle zaskoczył wszystkich składem personalnym oraz ustawieniem zawodników na poszczególnych pozycjach. Trzeba przyznać, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Pierwsze 25 minut to świetna gra naszej drużyny, która była bardzo zdyscyplinowana i pewna w grze obronnej, środkowi pomocnicy świetnie rozdzielali piłki do szybkich skrzydłowych i napastników. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 4 minucie po dobrym dośrodkowaniu Kamila Potwory z rzutu rożnego, Jakub Lesiński umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Objęliśmy prowadzenie i całkowicie panowaliśmy na boisku. W międzyczasie zmarnowaliśmy kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, ale był to dobry fragment gry naszych chłopców. Po 30 minucie gra się trochę wyrównała, ale gospodarze nie byli w stanie stworzyć sensownego zagrożenia pod naszą bramką. W 42 minucie sędzia sobotniego spotkania bardzo pochopnie ukarał Oskara Ćwiczaka żółtą kartką za wyimaginowany faul na przeciwniku, a wobec protestów naszego zawodnika wyrzucił go z boiska pokazując czerwoną kartkę. Była to w naszym odczuciu bardzo zła decyzja sędziego, który całe zawody sędziował poprawnie. Tak więc czekała nas ciężka walka przez drugie 45 minut, bo spodziewaliśmy się frontalnego ataku Radomyślanki. I tak też się stało, z tym że nasza drużyna grała bardzo dobrze w obronie i całkowicie zamknęła strefy na rozwinięcie akcji ofensywnych gospodarzy. Miejscowi więc przez 20 minut posiadali piłkę, ale zmuszeni byli do gry w poprzek boiska 40 metrów od naszej bramki. Lechia ograniczała się do szybkich kontr i co najmniej 2 razy nasi zawodnicy zmarnowali idealne wprost sytuacje do podwyższenia wyniku i w efekcie zamknięcia meczu. Ostatni kwadrans to już ponowna dominacja naszej drużyny, która grając w 10, panowała na boisku i w ostatniej minucie meczu Jakub Makuch zdobył trzecią bramkę. Takim wynikiem zakończył się sobotni mecz. Jest to 4 z rzędu zwycięstwo naszej drużyny, co cieszy najbardziej po dobrej grze.

Za tydzień pauza, a 1 maja mecz w Woli Chorzelowskiej z Kolorado.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17