Następny Mecz

Ostatni Mecz

niedziela, 18 kwiecień 2021
Sokół Nisko 0 : 2 Lechia Sędziszów Małopolski
15:00

fot.Marcin Jastrzębski


Lechia Sędziszów - Polonia Przemyśl 2:0 (1:0)
Urbaniak (41 min.), Róg (60 min.)

 

Lechia: 1.Ł.Ćwiczak - 20.Al.Czółno (3.Łagowski 65'), 4.Linek, 16.Rogóż, 2.Lesiński - 27.Urbaniak (14.B.Posłuszny 68'), 8.Róg, 10.Salamon (6.Lis 89'), 7.Potwora - 15.Am.Czółno (6.Ösztreicher 55') - 18.Makuch (11.O.Ćwiczak 60')

Polonia: 81.Cisek - 2.Zanko, 4.Kuźniar, 5.Hajduk, 6.Czuryk, 7.Valihura (18.Popynaka 67'), 8.Kowalski (25.Falko 46'), 10.Janas15.Babieczko (13.Błahuciak 46'), 16.Szpilka, 21.Stopa

 

Żółte kartki: Kowalski, Zanko, Cisek, Stopa
Sędziowie: Wojciech Wolan, Marek Witoń, Sylwester Rolek (Kolegium Sędziów Stalowa Wola)

 

Po pechowej porażce w Pilźnie, koniecznością było zapunktować w 4 kolejce. Polonia to trudny i mocny przeciwnik jak wszystkie ekipy w tej klasie rozgrywkowej, więc nasi chłopcy byli trochę zestresowani i obawiali się tego pojedynku. Trener Jakub Słomski dokonał kilku roszad w ustawieniu formacji obronnej i jak się później okazało były to dobre decyzje. Ałek Czółno powędrował z lewej obrony na prawą stronę, Kuba Lesiński ze środka na lewą a Miłosz Linek wraz z Tomkiem Rogóżem stanowili parę środkowych obrońców. Początek jak zwykle zwiastował problemy. Polonia w pierwszych 10 minutach mocno natarła i uzyskała przewagę. Efektem tego było kilka groźnych akcji ofensywnych i rzutów rożnych. Po tym okresie nasi zawodnicy wzięli się jednak solidnie do pracy i zaczęliśmy dominować. Bardzo solidna obrona z jak zwykle pewnym Łukaszem Ćwiczakiem w bramce zablokowała całkowicie szybkie  przemyskie skrzydła, szczególnie jednego z lepszych zawodników w lidze, ukraińca Valihurę. Nasza druga linia rozegrała w sobotę najlepszy jak do tej pory mecz. W środku świetną partię rozgrywali Damian Róg i Kamil Salamon, a na skrzydłach Kamil Potwora i Szymon Urbaniak non stop nękali defensorów Polonii. W ataku bardzo groźny był Kuba Makuch, który świetnie przytrzymywał piłkę rozdzielając ja do pozostałych zawodników ofensywnych i po raz kolejny Szymon swój bardzo dobry występ ukoronował piękną bramką w 41 minucie. Po przerwie w dalszym ciągu byliśmy stroną dominującą i w 60 minucie po wzorcowej kontrze drugą bramkę  dla naszych barw zdobywa po kapitalnym uderzeniu Damian Róg. Polonia próbowała jeszcze odwrócić losy meczu, ale nasz zespół na to nie pozwolił. Od 55 minuty trener dokonał 5 zmian w naszej ekipie i trzeba przyznać, że każdy wchodzący zawodnik pozostawił bardzo dobre wrażenie. A byli to, Stefan Ösztreicher, Bartek Posłuszny, Patryk Łagowski, Oskar Ćwiczak i Miłosz Lis. Ta długa i solidna ławka może być naszym atutem bo gramy teraz co 3 dni i liga jest bardzo długa. Już w środę derby, mecz z Błękitnymi w Ropczycach. Jedziemy tam z „otwartą przyłbicą” i powalczymy o pełną pulę. Zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz bo potrzebne nam będzie wasze wsparcie. Przypominamy, że kibice z Sędziszowa zajmują miejsca w sektorze sąsiadującym  z ogrodzonym sektorem dla gości. Kto ma koszulkę klubową to warto ją założyć. Kilka sztuk jest od ręki do zakupu w klubie. Kto nie ma to po prostu na niebiesko i jedziemy, oby po zwycięstwo.

 

Bramki z meczu (kliknij tutaj)